«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Youtube’da En Fazla İzlenen Videolar

Youtube’da En Fazla İzlenen Videolar

E-ticarette Marka Bilinirliğinin Önemi

Pazarlama faaliyetlerini youtube üzerinden gerçekleştiren işletmeler veya youtube kanalı bulunan kişiler, youtube videoları çekerlerken daha fazla ses getirecek olan içerikler paylaşmak istemektedir. Bu sebeple de video çekecek olan kişiler ilk önce youtube’da en çok hangi tür videoların izlendiği konusunda araştırmalar yapmaktadır.

İşletmelerinin yapısına ve kanallarının türüne göre youtube’da en çok izlenen videoları araştırdıktan sonra çekecekleri videolar konusunda daha kolaya karar verebilmekte ve çekecekleri videoların içerikleri hakkında da fikir sahibi olabilmektedirler.

Youtube’de En Fazla İzlenen Videolar Hangileridir?

Youtube’da en fazla izlenen videolar şunlardır:

 • Baby Shark – 9,2 milyar izleyici,
 • Despacito -7,23 milyar izleyici,
 • Shape of You – 5,04 milyar izleyici,
 • See You Again – 4,79 milyar izleyici,
 • Masha ve Koca Ayı -4,31 milyar izleyici

Yapılan istatistiklere göre youtube’da en fazla izlenmiş videolar olarak görülmektedir.

Youtube’da En Fazla İzlenen Video Türleri

Youtube’de en çok izlenmekte olan video türleri genel olarak kişilerin ilgi alanlarına ve hobilerine göre değişiklik gösterebilmektedir.  Bazıları youtube’da yabancı dil öğrenimi, eğitim, oyun videoları izlerken bazı kimseler de ürün karşılaştırma, röportaj, yorum ve ürün incelemeleri videolarını izlemeyi tercih etmektedir. youtube istatistiklerine bakıldığı zaman;

 •  Nasıl yapılır?
 • Kendin yap,
 • Röportajlar,
 • Soru ve yanıt videoları,
 • Eğitim içerikli videolar,
 • Ürün inceleme amaçlı videolar,
 • Ürün karşılaştırma içerikli videolar,
 • Sosyal deney amaçlı videolar,
 • Kutu açılım videoları tarzındaki videoların en fazla izlenmiş youtube videoları arasında yer aldığı görülmektedir.

Nasıl Yapılır Video türleri

Youtube’da en fazla izlenen video türlerinden biri olan nasıl yapılır videolarına ilgi oldukça yüksek seviyelerdedir. Genel olarak youtube kanalı bulunan kişiler daha çok nasıl yapılır videoları çekip hazırlayarak izlenme sürelerini ve abone sayılarını artırabilmeyi hedeflemektedir.

Nasıl yapılır videoları genellikle video içeriği üreticiler tarafından belirli malzeme ve aletler kullanılarak bir yemeğin veya objenin nasıl yapıldığını gösteren videolardır. Mesela; evde makarna nasıl yapılır, ev tarhanası nasıl yapılır, kokulu sabun nasıl yapılabilir videoları bu tür videolara gösterilebilecek güzel örneklerdir.

Kendin Yap Video Türleri

Kendin yap videoları youtube’da en fazla izlenen video türleri arasında bulunmaktadır. Genellikle nasıl yapılır videolarına benzese de kendin yap videoları genel olarak dekoratif objelerin ya da belirli ürünlerin nasıl yapılabileceğini göstermekte olan video içerik türlerine sahiptir.

Mesela; eski bir arba lastiğini koltuğa, sehpaya veya saksıya dönüştürme, ahşaptan fotoğraf çerçevesi veya tepsi yapımı, eskimiş gömleklerden elbise yapmak tarzındaki videolar kendin yap videolarına verilebilecek bazı örneklerdir.

Röportaj Video Türleri

Youtube’da röportaj videoları da kişiler tarafından oldukça fazla ilgi gören videolar arasında yer almaktadır. Genel olarak youtube kanalı bulunmakta olan kişiler belirli sektörlerde isim yapmış veya ünlü kişiler ile onların başarılarına ait sırları öğrenmek, hayat hikâyelerini aktarmak için röportaj videoları çekmektedir.

Soru ve Yanıt Video Türleri

Youtube’dan en fazla izlenmekte olan videolar arasında soru ve yanıt videoları da yer almaktadır. Bu videolar genel olarak ünlülerin çekmiş olduğu videolar arasında bulunmaktadır. Ünlüler genel olarak soru ve yanıt video çekmeden önce sosyal medya veya yorumlar sayesinde kendileriyle ilgili merak edilen konuları toplayarak gelen bu sorulara videolar çekerek yanıt vermektedirler.

Eğitim Video Türleri

Youtube’da daha çok kendini bireysel anlamda geliştirmek isteyen kişiler tarafından izlenmekte olan video türleri arasında yer almaktadır. Eğitim videoları pek çok kanalın yaptığı bir video içerik türleri olarak biliniyor olsa da videoların içerik türleri uzmanlık alanına ve kanallara göre değişiklikler gösterebilmektedir. Mesela;

 • E- Ticaret Nasıl Yapılabilir?
 • Trendyol’da Nasıl Satış Yapılabilir?
 • Youtube’da İzlenme Sayısı Nasıl Artırılabilir?

Şeklindeki konularda taktik veya ipucu veren eğitim videoları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir.

Bir Cevap Yaz

mehmet Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *