«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. E-ticarette Etkileyici Müşteri Teşekkür Kartı Hazırlama

E-ticarette Etkileyici Müşteri Teşekkür Kartı Hazırlama

E-ticarette Sosyal Medya Etkileşiminin Önemi

Genel olarak e-ticaret yapan firmalar müşterilerini etkilemek ve müşterilerinin kendi markalarına karşı sadakatlerini artırmak için çeşitli yöntemler uygular. E-ticaret firmalarının müşterilerinin memnuniyetlerini artırmak adına kullandıkları yöntemlerden biri de müşteri teşekkür kartları hazırlamalarıdır.

E-ticaret firmalarının hazırlamış olduğu bu müşteri teşekkür kartları, sadece müşterilerini etkilemelerinde değil aynı zamanda akılda kalmaları konusunda da yardımcı olur. Bu sebeple müşteri teşekkür kartları tüm e-ticaret firmaları için önemli bir yere sahiptir.

E-ticaret firmaları genel olarak müşteri teşekkür kartlarını hazırlayacak olduklarında bazı unsurlara dikkat ederek hareket ederler. Bu unsurlardan bazıları şunlardır:

 • Marka kimlikleri,
 • Hitap şekilleri,
 • Teşekkür kartlarının tasarımları,
 • Vermek istedikleri mesajlar

Teşekkür kartı hazırlarken e-ticaret firmalarının dikkat ettikleri bazı unsurlardır. Markaların etkileyici teşekkür kartları hazırlarken bu unsurlardan faydalanmaları oldukça önem taşır.

Müşteri Teşekkür Kartı Ne Demektir?

Müşteri teşekkür kartları, e-ticaretle uğraşan şirketler tarafından kullanılmakta olan üzerinde e-ticaret firmalarının markalarına ait logonun, iletişim bilgilerinin ve müşterilerine iletmek istedikleri notun yer aldığı kartlardır.

Müşteri teşekkür kartı genel olarak e-ticaret firmaları tarafından müşterilere gönderilen kargo paketlerinin içine eklenir. Bazı e-ticaret firmaları müşteri teşekkür kartları ile sadece teşekkür mesajlarını iletmeyi tercih ederken bazı firmalar teşekkür kartları ile teşekkür mesajlarının yanında hediye çeki içeren kartlar da iletmeyi tercih eder.

Müşteri Teşekkür Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Müşteri teşekkür kartları, e-ticaret firmalarına pek çok avantajlar sağlar. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Müşteri teşekkür kartları düzenleyen e- ticaret firmaların imajlarında profesyonellik sağlar.
 • Müşteri teşekkür kartı ile gönderilmiş olan mesajlar sayesinde müşterilerin markaya olan sadakatinin artmasını sağlar.
 • E-ticaret firmaları göndermiş oldukları müşteri teşekkür kartları ile daha kolay bir şekilde sadık müşterilere sahip olur.
 • Bazı firmaların müşteri teşekkür kartlarının yanında göndermiş oldukları hediye çekleri müşterilerin e-ticaret firmasından bir kez daha alışveriş yapmasına sebep olur.
 • Müşteri teşekkür kartları e-ticaret firmalarının kurumsal imajını güçlendirir.
 • Müşteri teşekkür kartlarını kullanmayı tercih eden firmalar müşterileriyle sıkı ilişkiler kurar.

Müşteri Teşekkür Kartları Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-ticaret firmanızdan alışveriş yapmış olan müşterilerinize müşteri teşekkür kartı hazırlarken dikkatli olmanız gereken bazı önemli unsurlar yer almaktadır. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Hazırlayacak olduğunuz kart materyali,
 • Hazırlayacağınız kartın tasarımı,
 • Kart üzerindeki yazı biçimi,
 • Kart üzerinde yer alacak kurumsal kimlik,
 • Müşteri teşekkür kartında yer alacak hitap biçimi,
 • Müşteri teşekkür kartı üzerinde yer alacak teşekkür notları

Müşteri teşekkür kartı hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlardır. Bu unsurları detaylı şekilde açıklamak gerekirse;

Kart materyaline önem verme

E-ticaret firmalarının müşteri teşekkür kartı hazırlarken önem vermesi gerekli olan konuların en başında kart materyaline önem vermeleri gelir. Eğer firmalar profesyonel bir imaj yaratmak istiyorsa basit bir görünüme sahip olan kartlar yerine kartvizit boyutundaki özel tasarlanmış kartları tercih etmeye özen göstermelidir.

Markaya özel teşekkür kartı tasarlama

Müşterilerinize göndereceğiniz müşteri teşekkür kartlarınızı tasarlarken markanıza özel tasarlanmış kartlar tercih etmeniz profesyonelliğinizi de artırmış olur. Kart tasarımlarınız için ücretsiz tasarım araçlarından yararlanarak markanıza ait özel teşekkür kartları tasarlayabilirsiniz.

Kart üzerine teşekkür metnin yazı biçimi

Müşterilere gönderilen müşteri tebrik kartları gönderilen kişilerde bir sempati oluşturur. Ancak müşteriler otomatik yazıcıdan çıkmış yazılar yerine el yazısı ile yazılmış olan yazıları daha samimi bulur. Bu nedenle teşekkür kartları üzerine el yazısı ile mesaj yazma daha uygun olur.

Kart üzerine kurumsal kimliği yansıtma

Teşekkür kartının tasarımını yaparken kurumsal kimliğinizi oluşturan marka logosuna ve marka sloganına yer verilebilir. Ayrıca kartın alt kısmında sosyal medya hesaplarına yer verilebilir.

Hitap biçimi

Eğer teşekkür kartlarınızın daha etkileyici olmasını istiyorsanız müşterilerinize ismi ile hitap etmeye özen gösterin.

Bir Cevap Yaz

mehmet Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *