«
 1. Anasayfa
 2. E-Ticaret
 3. Çevrimiçi Alışveriş Avantajları

Çevrimiçi Alışveriş Avantajları

İnternetten Hangi Ürünleri Satmalıyım?

E-ticaret sektörünün gün geçtikçe gelişmesi insanların alışveriş alışkanlıklarının da değişmesine sebep olmuştur. Artık günümüz koşullarında herkes e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmayı tercih etmektedir. Çevrimiçi alışveriş yapan kişiler çevrimiçi alışverişin avantajlarından da yararlanmak istemektedir.

Çevrimiçi Alışveriş ile Ürünlere Ulaşabilme

Alışveriş yapmak isteyen kişiler fiziksel mağazalara giderek alışveriş yapmak istediklerinde ancak belirli ürünleri görüp satın alabildiklerinden bu durum bireylerin almak istedikleri birçok ürüne ulaşmalarını zorlaştırmaktadır. Çevrimiçi alışveriş ise alışveriş yapmak isteyen kişilere istedikleri ürünler hakkında daha çok seçenek sunan ve ürünlere çok daha kolay ulaşabilmelerini sağlayan bir yöntemdir.

Çevrimiçi alışverişi tercih eden kişiler genel olarak aynı anda birden fazla e-ticaret sitesini gezerek farklı ürünleri inceleyebilme fırsatı bulabilmektedir. Bu sayede alışveriş yapmak isteyen kişiler milyonlarca ürün seçeneğini karşılaştırabilmektedir. Ayrıca çevrimiçi alışveriş ile tüketiciler beğenmiş oldukları ürünlerin eşdeğerlerini e-ticaret ile kolayca bulabilme imkânına sahiptir.

Bu sebeple çevrimiçi alışveriş hem ürün seçenekleri hem de markalar açısından tüketiciler için çok avantajlıdır.

Çevrimiçi Alışveriş ile Zaman Kazanabilme

Alışveriş yapmak amacıyla fiziksel mağazaları ziyaret etmek isteyen kişilerin ürünleri inceleyebilmek ve alışveriş yapmak için belirli zaman ayırmaları gerekmektedir. Bu durum alışveriş yapan kişiler için zaman kaybına sebep olmaktadır.

Çevrimiçi alışverişin önemli avantajlarından biri de alışveriş için zaman kazandırıyor olmasıdır. İnternet bağlantısı bulunan tablet, telefon veya bilgisayar üzerinden aynı anda istemiş olduğunuz tüm markaların e-ticaret sitelerini ziyaret ederek alışveriş yapabilmenizi sağlamaktadır.

Pek çok markanın birbirine benzemekte olan ürünlerini hızlı bir şekilde karşılaştırarak çevrimiçi alışveriş ile zaman kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi Alışveriş ile Kampanya ve İndirimlerden Yaralanma

E-ticaret ile internet üzerinden satış yapmakta olan firmalar tüketicilerinin indirimli olarak alışveriş yapabilmelerini sağlayabilmek için özel günlerde ve belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek satış yapmaktadır. E-ticaret kampanyaları düzenleyen firmalar ürünlerini oldukça uygun fiyatlarla satışa çıkartmaktadır.

 • Anneler günü,
 • Sevgililer günü,
 • Babalar günü,
 • Black friday
 • Yeni yıl

Tarzındaki önemli haftalar ve günler e-ticaret işletmelerinin kampanyalar düzenledikleri haftalardır. İhtiyacınız olan hizmet ve ürünleri bu hafta ve günlerde alarak daha düşük fiyatlarla istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Alışverişlerini fiziksel mağazalardan yapmak isteyen tüketiciler alışveriş sırasında çok fazla zaman kaybettikleri için ürün karşılaştırma yapamadan satın aldıkları ürünler ile geri dönmektedir.

Çevrimiçi Alışveriş ile Ürün Karşılaştırabilme

Çevrimiçin yapılan alışverişin tüketicilere sağlamış olduğu avantajlardan birisi de ürün karşılaştırma yapabilme seçeneğidir. Günümüzde e-ticaret firmalarının birçoğunda ürün karşılaştırma seçeneği yer almaktadır.  Bu özellik sayesinde tüketiciler beğenmiş oldukları ürünleri karşılaştırabilmekte ve kendileri için en faydalı olacak ürünleri satın alabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Çevrimiçi Alışveriş ile İstenilen Ürünleri Satın Alabilme

Alışverişlerini fiziksel mağazaları ziyaret ederek yapmakta olan tüketiciler genel olarak satış uzmanlarından bunaldıkları için şikâyetçi olmaktadır. Fiziksel mağazalarda satış uzmanları daha fazla ürün satışı gerçekleştirebilmek için müşterilerle ilgilenmektedir. Bazı müşteriler bu durumdan hoşlanırken bazıları da satış uzmanlarının ilgisinden dolayı şikâyetçi olduklarını dile getirmektedir.

E-ticarette çevrimiçi ürün satışı gerçekleştirmekte olan firmalardan alışveriş yapmak isteyen kişiler satış uzmanlarının baskısı olmadan alışveriş yapabilmekte ve istedikleri ürünleri satın alabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Çevrimiçi Güvenli Alışveriş Yapabilme

E-ticaret sektöründe faaliyet göstermekte olan bütün firmalar müşterileri ve marka itibarlarını koruyabilmek amacıyla e-ticarette güvenliği sağlayabilmeleri oldukça önemlidir. Bu sebeple e-ticaret siteleri içerisinde;

 • SSL Sertifikaları
 • 3D Secure ile Ödeme Yöntemleri
 • Güven Damgası
 • Sanal Pos Entegrasyonları

Tarzındaki pek çok güvenliği artıracak özellik yer almaktadır. Bu özellikler çevrimiçi alışverişin avantajları olarak gösterilmektedir.

Çevrimiçi Alışverişte Kolay Ödeme Seçenekleri

Çevrimiçi alışverişin avantajlarından birisi de ödeme yöntemleridir. E-ticaret sitelerinde;

 • EFT,
 • Havale,
 • Dijital Cüzdan,
 • Banka Kartı ve Kredi Kartı,
 • Kapıda Ödeme,
 • Mobil Cüzdan,  tarzında birçok ödeme yöntemi yer almaktadır.
Bir Cevap Yaz

mehmet Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *